Unijny sposób na doskonalenie zawodowe nauczycieli

2013-07-23 20:21:52 (ost. akt: 2013-07-23 16:17:09)

W kilku miejscowościach Warmii i Mazur nauczyciele będą mogli skorzystać ze szkoleń i kursów dofinansowanych z funduszy unijnych. To efekt konkursu rozstrzygniętego przez zarząd województwa.

Unijny sposób na doskonalenie zawodowe nauczycieli

Autor zdjęcia: Archwium Go / PK

Wsparcie uzyskało 14 projektów. Wszystkie dotyczą tzw. krótkich form doskonalenia zawodowego, czyli różnego rodzaju szkoleń i kursów. Każdy nauczyciel biorący udział w projekcie skorzysta z co najmniej 40 godzin darmowych zajęć.

W pierwszej rundzie konkursu do dofinansowania zakwalifikowały się trzy projekty z gmin Elbląg, Purda i Szczytno. Kolejne jedenaście wyłoniono w drugiej rundzie. Tym razem najwyżej oceniono projekty gmin Jeziorany, Olecko, Dźwierzuty, Kowale Oleckie oraz powiatu ełckiego. O dofinansowanie mogły się starać także organizacje pozarządowe i przedsiębiorcy. Poprawa kompetencji zawodowych w edukacji to cel projektu Warmińsko-Mazurskiego Związku Pracodawców Prywatnych.

Pozostałe inicjatywy pozwolą przygotować nauczycieli do stosowania nowoczesnych technik komputerowych m.in. e-learningu oraz umożliwią poprawianie umiejętności językowych.

Wartość wszystkich projektów szacowana jest na ponad 4 mln złotych. Większość tej kwoty stanowi dofinansowanie unijne.

źródło: informacja prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Tagi: edukacja

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB