MEN uspokaja rodziców 6-latków

2013-06-18 09:36:42 (ost. akt: 2013-06-18 09:37:52)

Minister edukacji narodowej uspokaja przeciwników wysyłania 6-latków do szkół i zapewnia, że jej resort wyszedł na przeciw ich oczekiwaniom. Krystyna Szumilas w radiowej Jedynce oceniła, że dziś po zmianach jakie wprowadziło MEN, część popierających referendum w sprawie reformy edukacyjnej, odstąpiła by od podpisania się pod wnioskiem o plebiscyt.

MEN uspokaja rodziców 6-latków

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: sxc.hu

Wniosek z blisko milionem podpisów za referendum w sprawie między innymi obowiązku szkolnego 6-latków i stopniowego przywrócenia 8-letniej szkoły podstawowej czeka na rozpatrzenie przez Sejm.

Krystyna Szumilas zapewniła, że udało się uspokoić obawy rodziców w sprawie zbyt dużych klas czy zbyt dużej różnicy wieku w klasie, do której trafi 6-latek.

Szumilas jest przekonana, że do szkół w 2014 roku pójdą 6-latkowie. "Przyjęliśmy projekt i 1 września 2014 roku pójdzie obowiązkowo do szkoły pierwsza grupa 6-latków" - mówi Szumilas. Od września 2015 roku już wszystkie sześcioletnie dzieci zasiądą w szkolnych ławkach.

IAR/Jedynka/łp/pbp

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. pistoleros #1117347 | 83.19.*.* 18 cze 2013 14:59

    Oglądałem program w TV z Panią minister Gdzie przeciwnicy podawali fakty na nie a pani Szumilas jedna piosenka że jest okey Szkoła w Tarnowie kontrolowana przez sanepid ,brak świetlicy brak toalet-ocena dobra. Pani Szumilas jedna śpiewka-jest okey Myślę że to najsłabszy minister tego słabego rządu Aczkolwiek wiem że mogą być słabsze Czemu nie wyjechałem w latach 80-tych. Patryjotyzm czy naiwność.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz