Dwoje uczniów z Olsztyna w finale ogólnopolskiego konkursu

2013-06-04 15:28:59 (ost. akt: 2013-06-04 15:34:52)

27 maja ruszył finał konkursu na najpiękniejszy list dla Ziemi, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej Arka. Można w nim głosować na jeden ze 100 listów wybranych przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych prac. Wśród uczniów walczących o nagrodę główną znaleźli się również Zofia Stackiewicz, Przedszkole Miejskie nr 37 i Michał Bronowski, Szkoła Podstawowa nr 32.

Dwoje uczniów z Olsztyna w finale ogólnopolskiego konkursu
Konkurs na najpiękniejszy list to zwieńczenie akcji, która w całej Polsce trwa już od kilku miesięcy. W kwietniu dzieci w szkołach z ponad 350 gmin pisały Listy dla Ziemi na specjalnym ekologicznym papierze. Każda placówka miała za zadanie wybrać najlepszą pracę i przesłać ją do fundacji. W sumie do bielskiej „Arki” dotarło ok. 3 tysięcy listów.

Jury po przejrzeniu prac wybrało 100, na które będzie można głosować do 16 czerwca.

Co zrobić, by zagłosować?

- posiadać konto na Facebooku
- polubić na Facebooku stronę akcji „Listy dla Ziemi”: www.facebook.com/listydlaziemi
- wejść na specjalną aplikację konkursową: https://apps.facebook.com/listydlaziemi/

Wyniki zostaną ogłoszone 20 czerwca. Dziesięć najlepszych listów otrzyma nagrody m.in. tablety i aparaty fotograficzne. Dla pozostałych 90 osób przygotowano upominki: książki, albumy, gadżety. Patronat nad akcją sprawują Ministerstwo Środowiska i Ministerstwo Edukacji Narodowej, a oficjalnym partnerem są Lasy Państwowe. Więcej informacji oraz regulamin można znaleźć na stronie www.listydlaziemi.pl
źródło: olsztyn.eu
Tagi:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB