Matura z języka angielskiego

2013-05-09 08:11:55 (ost. akt: 2013-05-09 11:44:25)

Prawie 90 procent maturzystów będzie zdawać język angielski. Do egzaminu z tego przedmiotu, na poziomie podstawowym podejdzie dziś rano (godz.9.00) 328 tysięcy abiturientów. To najczęściej wybierany język przez maturzystów.

Matura z języka angielskiego

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Uczniowie przewidują, że egzamin na poziomie podstawowym będzie bardzo łatwy. Znacznie trudniej będzie na poziomie rozszerzonym. Do niego podejdzie 86 tysięcy abiturientów, czyli co czwarty zdający. Egzamin rozpocznie się o godzinie 14:00.

Język angielski cieszy się niesłabnącą popularnością. Widać jednak, że uczniowie coraz chętniej wybierają mniej popularne języki. Marcin Smolik z Centralnej Komisji Egzaminacyjnej podaje tu przykład hiszpańskiego, gdzie w ciągu 8 lat liczba zdających zwiększyła się ponad czterokrotnie. Nadal jednak jest to 1300 osób w skali całego kraju.

Egzamin pisemny z języka na poziomie podstawowym składa się z jednej części i trwa 120 minut. Rozszerzenie trwa 190 minut i składa się z dwóch części. Pierwsza trwa 120 minut, a druga- 70. Między nimi jest przerwa.

Zadania w arkuszu egzaminacyjnym sprawdzają umiejętności rozumienia ze słuchu, rozumienia tekstu czytanego oraz pisania. Ten ostatni element polega na napisaniu krótkiego tekstu, często mającego formę listu.

W czwartek uczniowie pisali maturę z matematyki. Maturzyści mówili m.in., że "egzamin był bardzo łatwy, ale na pewno nie dla każdego." Inna uczennica podkreślała, że dla niej egzamin był "bardzo schematyczny." Dodawała, że "jeżeli wykona się zadania z całego podręcznika to jest się w stanie dobrze zrobić wszystkie na maturze."


Zdacie maturę 2013? Sprawdźcie się i zobaczcie arkusze egzaminacyjne.

MATURA 2013: Sprawdź arkusz egzaminacyjny z MATEMATYKI.
>>> Matematyka - poziom podstawowyMatura 2013: Sprawdź arkusz egzaminacyjny z JĘZYKA POLSKIEGO.
Język Polski - poziom podstawowyKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB