Szukamy matematycznych mistrzów Polski

2013-04-18 10:26:24 (ost. akt: 2013-04-18 10:28:54)

Po raz siódmy szukamy matematycznych mistrzów Polski. W mistrzostwach weźmie dziś udział 22 tysiące uczniów. Konkurs jest realizowany w ramach projektu "matematyka innego wymiaru" finansowanego z funduszy unijnych.

Szukamy matematycznych mistrzów Polski

Autor zdjęcia: sxc.hu

Pomysłodawcą i autorem projektu jest Nauczyciel Roku 2008 - Dariusz Kulma. Mówi, że oprócz mistrzów, konkurs wyłania najlepszych lokalnych matematyków: w województwach i powiatach. Według niego, mistrzostwa zwracają dużą uwagę władz samorządowych i lokalnych środowisk.

W zawodach bierze udział ponad 700 szkół. Uczniowie przygotowują się w 11 kategoriach, od drugiej klasy szkoły podstawowej do czwartej klasy liceum. Zajęcia odbywają się pod kierunkiem nauczycieli i Dariusza Kulmy za pośrednictwem strony internetowej.

Przede wszystkim uczniowie rozwiązują bardzo dużo zadań. Podstawą są bryły, figury i liczby. Jest również dużo wiedzy zapomnianej, której nie ma już w podstawie programowej a jednak jest ona niezbędna na studiach. Podczas zajęć uczniowie poznają historię matematyki, nietypowe liczby i system binarny z kodem zero-jedynkowym.

Na matematycznych mistrzów Polski czekają cenne nagrody, między innymi tablety.

iar

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Krzysiu #1228159 | 88.156.*.* 25 paź 2013 16:09

    Liceum ma 3 lata. Technikum ma 4. Autorze tekstu, widzisz różnicę?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz