„Sowa Matematyczna”: Nie taka matematyka straszna, jak ją malują…

2013-04-04 10:50:30 (ost. akt: 2013-04-04 10:53:19)

Galileusz pisał, że „matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”. Zgodnie z jego myślą, jeżeli chcemy zrozumieć świat, musimy poznać matematykę. Tym bardziej, że spotykamy się z nią w wielu sytuacjach życiowych, kiedy liczymy, ważymy, mierzymy, planujemy.

„Sowa Matematyczna”: Nie taka matematyka straszna, jak ją malują…

Autor zdjęcia: Zespół Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu w Giżycku

Znajomość podstaw matematyki ułatwia funkcjonowanie w codziennym życiu. Matematyka towarzyszy uczniom od pierwszej klasy szkoły podstawowej, a potem, jeżeli wybiorą szkołę średnią, muszą ją zdać na maturze. Studia techniczne, gdzie króluje matematyka, zwiększają szansę na pracę. Wobec tego nasi nauczycie dokładają starań, by młodzież zrozumiała i polubiła ten przedmiot.

Matematyka jest ciekawą, pasjonującą dziedziną wiedzy, tylko należy się jej uczyć, najlepiej w jak najciekawszej formie np. brać udział w różnorodnych konkursach i zabawach.

27 marca przeprowadzono w ZSKŚiA pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotów Ścisłych „Sowa Matematyczna”, w którym pod okiem szkolnego koordynatora Agnieszki Biegi wzięło udział 17 uczniów naszej szkoły.

Podczas konkursu obowiązywał podział na dwie grupy wiekowe (Archimedes - klasy pierwsze oraz Euklides - pozostałe klasy). Uczestnicy rozwiązywali zadania we wcześniej ustalonych czteroosobowych drużynach. Test nie był łatwy. Uczniowie musieli rozwiązać 30 zadań o różnym stopniu trudności w ciągu 60 minut.

Dlatego trzymamy kciuki za naszych reprezentantów. Walczą oni o wejście do drugiego etapu olimpiady, w której bierze udział kilka tysięcy uczniów z całej Polski. Laureaci drugiego etapu, rozgrywanego już indywidualnie, zostaną nagrodzeni netbookami.

Podsumowując Olimpiada „Sowa Matematyczna” jest świetnym przygotowaniem do egzaminów, okazją do sprawdzenia swoich umiejętności matematycznych, a już sam udział w niej na pewno zaowocuje lepszymi wynikami.

Czekamy na Wasze wiadomości: Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu gizycko.wm.pl. lub poczty e-mail: gizycko@gazetaolsztynska.pl

Więcej informacji z życia szkół i przedszkoli w regionie: kliknij tutaj


Agnieszka BiegaTen tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB